Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

Szanowni Państwo. Zawsze chętnie służymy pomocą. Jeżeli maja Państwo jakiekolwiek wątpliwości proszę śmiało dzwonić lub skorzystać z szybkiego kontaktu mailowego. Poniżej przygotowaliśmy odpowiedzi na kilka najczęściej zadawanych pytań w naszym skupie aut używanych.

 

Zobacz czy znajdziesz odpowiedź na swoje pytanie

 • 1. Czy skupujecie wszystkie modele i rodzaje samochodów?

  Tak. Nasz skup samochodów prowadzi skup aut wszystkich marek oraz modeli. Mogą to być samochody osobowe, busy, dostawcze a nawet motocykle i quady

 • 2. Czy dojeżdżacie do klienta?

  Tak. Bezpłatnie dojeżdżamy do klientów na terenie całego kraju.

 • 3. Jaka jest forma płatności za sprzedawany pojazd?

  Prowadzimy skup samochodów używanych za Gotówkę. Jednak na życzenie Klienta może to być przelew lub wpłata do banku

 • 4. Czy wasz skup pracuje w weekendy?

  Tak. Pracujemy od poniedziałku do niedzieli, również w święta

 • 5. Jak długo trwa cała procedura odkupu auta?

  w 90% Transakcja dopinana jest przeważnie tego samego dnia. W Warszawie i Łodzi czas ten może wynosić nawet do jednej godziny. Dalsze województwa czas oczekiwania  od kilku godzin do maksymalnie następnego dnia

 • 6. W jakim stanie może być sprzedawany samochód? Czy muszę jakoś go szykować przed sprzedażą?

  Stan samochodu nie ma dla nas znaczenia. Auto może być skorodowane, rozbite, zaniedbane itd. Co ważne nie muszą Państwo w żaden sposób szykować auta do sprzedaży. Nie trzeba jeździć po myjniach i sprzątać samochodu wewnątrz. Proszę nie wydawać na to, zbędnie pieniędzy. Należy to do naszych obowiązków. Gdy już zakupimy od Państwa pojazd, kompleksowo szykujemy go do dalszej odsprzedaży.

 • 7. Jakie dokumenty przygotować do sprzedaży?

  Podstawowe dokumenty to dowód rejestracyjny samochodu oraz karta pojazdu auta. Jak wygląda dowód rejestracyjny raczej każdy wie. Karta pojazdu jest to mała bordowa książeczka z danymi samochodu oraz historią właścicieli. UWAGA!!! Nie wszystkie samochody miały wydawane karty pojazdu. Informacje czy karta pojazdu została wydana znajda Państwo na ostatniej stronie dowodu rejestracyjnego. W rubryce „numer karty pojazdu” jeżeli jest podany numer oznacza to że karta pojazdu była wydana, jeżeli nie była nigdy wydana w rubryce tej będzie znajdowała się adnotacja „nie wydano” Oprócz tych dwóch dokumentów mile widziane wszystkie pozostałe potwierdzające historie i pochodzenie auta jak np. książka serwisowa samochodu, faktury za naprawy, dokumenty od sprowadzenia, jeżeli pojazd był sprowadzany z zagranicy. Jeżeli któryś z dokumentów został zagubiony prosimy o kontakt z naszym skupem.

 • 8. Czy auto musi być zarejestrowane w Polsce?

  Tak. Nasz Skup Aut kupuje tylko samochody zarejestrowane w Polsce. Nie skupujemy też aut z kierownicą po prawej stronie czyli tzw. Anglików

 • 9. Co należy do moich obowiązków po sprzedaniu auta?

  Gdy dojdzie do transakcji i ostatecznie kupimy od Państwa samochód, sprzedający powinien udać się z umową kupna sprzedaży do wydziału komunikacji aby wyrejestrować pojazd. Na miejscu wypełnia się krótki formularz w którym podaje się dane nowego właściciela samochodu. Kolejna rzecz to zgłoszenie sprzedaży auta do swojego ubezpieczyciela. Można to zrobić w najbliższej placówce, lub przez internet wysyłając skan umowy kupna-sprzedaży. Jest to dość ważne ponieważ po zgłoszeniu sprzedaży ubezpieczyciel nie będzie już do nas wysyłał kolejnych wyliczeń składek oc. Im szybciej to zrobimy tym lepiej. Zdarza się czasami tak że dostaniemy nawet zwrot części ubezpieczenia ale to tylko pod warunkiem, że nowy właściciel auta (kupujący) zrezygnuje z kontynuacji naszego ubezpieczenia.

 • 10. Zgubiłem dowód lub kartę pojazdu. Czy mogę bez tych dokumentów sprzedać samochód?

  Każdemu może przydarzyć się to że zagubi dowód rejestracyjny samochodu lub kartę pojazdu auta. Należy wówczas udać się do wydziału komunikacji w którym był ostatnio zarejestrowany nasz samochód i tam zgłosić zagubienie dokumentu. Wydział komunikacji wyda stosowne zaświadczenie, że dany pojazd był/jest zarejestrowany. Z takim zaświadczeniem przyszły kupiec bez problemu będzie mógł przerejestrować samochód w swoim wydziale komunikacji mimo iż nie będzie posiadał dowodu lub karty pojazdu. Na rynku jest wiele firm, które nie skupują samochodów bez tych podstawowych dwóch dokumentów. U nas sprzedasz swój samochód bez żadnego problemu.

 • 11. Zapłaciłem składkę oc na cały rok z góry. Czy mogę wycofać swoje pieniądze?

  Tak. Jeżeli właśnie opłaciłeś ubezpieczenie oc na cały rok co niekiedy jest wartością większą niż sam sprzedawany samochód możesz bez problemu wycofać swoje pieniądze. Musisz nas jednak o tym poinformować. Nasz Skup Aut podpisuje wtedy stosowne oświadczenie że zrzeka się przejęcia praw do Twojego ubezpieczenia. Takie oświadczenie składasz do swojego ubezpieczyciela. Im szybciej tym więcej dostaniesz zwrotu. Procedura zwrotu ubezpieczenia zazwyczaj nie trwa dłużej niż 2-3 tygodnie

 • 12. Czy przyjmujecie samochody na zamianę?

  Jeżeli nie chcesz zostać bez samochodu na dłużej możemy przyjąć Twoje auto na zamianę. Zadzwoń do naszego skupu i poinformuj że szukasz czegoś na zamianę.